banner84

banner85

banner86
15 Aralık 2018 Cumartesi

Yerli helikopterin ilk uçuşa katılan pilotlar ağladı

ABD askeri korudu, Esed izin verdi bin 500 terörist Afrin'e girdi!

TSK'nın Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin'de büyük darbe yiyen PKK/PYD, Kuzey Irak başta olmak üzere diğer bölgelerdeki teröristlerini Afrin'e kaydırmaya başladı.

07 Şubat 2018 Çarşamba 13:00
ABD askeri korudu, Esed izin verdi bin 500 terörist Afrin'e girdi!
banner87
 Kuzey Irak ile Kuzey Suriye’deki YPG’nin kontrolünde olan bölgeden çıkan aralarında 1.500 silahlı teröristin olduğu 5 bin kişilik konvoy, Esad’ın izni ve ABD askerlerinin gözetiminde Afrin’e girdi. Teröristler aralarına kadın ve çocukları da canlı kalkan olarak aldı. Tarör konvoyundan gelen görüntüler ve izledikleri güzergah hem Esed'in "PYD terör örgütü" açıklamalarını hem de ABD'nin "Afrin'deki PYD'lilere destek vermiyoruz" yalanını çökertti.
MÜNBİÇ'TE BULUŞUP ESED'İN İZNİNİ BEKLEDİLER: Kuzey Irak’ta Sincar kenti ile Kuzey Suriye’de PKK/YPG’nin kontrolünde olan Fırat Nehri’nin doğusunda kalan Kamışlı, Haseke, Ayn El Arap ve Rakka gibi kentlerden iki gün önce yola çıkan terör konvoyunun büyük kısmı, ilk olarak Tel Abyad’da bir araya geldi. Konvoy buradan M4 otoyolunu kullanarak Fırat Nehri’ni geçti. Dün öğle saatlerinde Fırat’ı geçen diğer konvoylar ise Münbiç’in merkezinde birleşti. Münbiç’te Esad’tan gelecek izni bekleyen konvoy, burada da diğer bölgelerde olduğu gibi Öcalan’ın resimlerinin olduğu posterler ve flamalarla kısa süreli gösteri yaptı.

ABD askeri korudu, Esed izin verdi bin 500 terörist Afrin'e girdi!

ESED İZİN VERDİ, GEÇİŞ BAŞLADI: Rejime yakın olan Al Masdar’a göre Beşar Esad’tan gelen izin üzerine Suriye Rejim Ordusu, konvoyun rejime ait bölgeden geçerek Afrin’e gitmesine izin verdi. Afrin’e gidenlere ‘savaş konvoyu’ diyen Al Masdar, Suriye Ordusu’nun YPG’ye TSK’yı savuşturabilmesi adına cepheye malzeme ve takviye yapması için izin verdiğini yazdı. Münbiç’ten yola çıkan konvoy rejim bölgesine girdikten sonra Fırat Kalkanı bölgesinde bulunan Tadif’in güneyinden ilerledi. Nubl kentinden geçerek rejime ait son noktayı geride bırakan konvoy, önceki gece 21.00 sıralarında Afrin’e ulaştı.
SİVİLLER VE ÇOCUKLAR CANLI KALKAN YAPILDI: Yerel kaynaklar örgütün TSK’nın Zeytin Dalı Harekatı’yla sıkıştığı için Afrin’e yeni teröristlerin gelebilmesi adına kadın ve çocukların canlı kalkan yapıldığı ‘Sivil Dayanışma’ konvoyu oluşturduğunu belirtiyor. Terör örgütüne ait Fırat ve Hawar haber ajansları bölgeye on binlerce kişinin geldiğini öne sürdü. Anadolu Ajansı ise yaklaşık 2 bin kişi olduğunu söylediği konvoyda bir kısmı örgüte yeni katılan en az 500 teröristin bulunduğunu duyurdu. AA ayrıca konvoydakilerin bir kısmının gönüllülerden oluştuğunu ancak önemli bir bölümünün PYD/PKK’nın katılımını zorunlu tuttuğu ‘memur ve öğrenciler’ olduğunu iddia etti.
EN AZ BİN 500 TERÖRİST AFRİN'E GİRDİ: Bölgeden haber ve analizler yayınlayan South Front ise çok sayıda otobüsün bulunduğu büyük konvoyda, YPG ile terör örgütünün Kuzey Irak’ın Sincar kentinde oluşturduğu YBŞ’den silahlı kişiler olduğunu bildirdi. South Front bölgedeki kaynaklardan alınan bilgilere göre konvoyda Türk ordusuyla savaşmak için cepheye gidecek 1.500 ile 5 bin arasında silahlı YPG ve YBŞ mensubu bulunduğunu belirtti.

ABD askeri korudu, Esed izin verdi bin 500 terörist Afrin'e girdi!

ABD ASKERLERİ KONVOYU İZLEYİP GÖZCÜLÜK YAPTI: Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin hemen karşısında bulunan Tel Abyad kentinden yola çıkan konvoyu izleyen ABD askerleri dikkat çekti. Konvoyun ilerleyişi sırasında Tel Abyad ve çevresinde yaşanan ABD askeri hareketliliği de objektiflere yansıdı.


ABD askeri korudu, Esed izin verdi bin 500 terörist Afrin'e girdi!
Anahtar Kelimeler: AfrinSuriyePkkPydTürkiye

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner83

banner66

banner67