banner84

banner93
05 Mart 2021 Cuma

Bitlis'te askeri helikopter düştü! Çok sayıda şehit ve yaralı askerlerimiz var!
banner31

devam

21 Temmuz 2020, 14:36
devam
 

Merhabalar

Dünkü yazımın devamı niteliğinde olabilir fakat bu konu bir gün yazılmayla gündem oluşturulamayacağını düşünerek sonuca ulaşana kadar ara ara ısıtıp yazmayı düşünüyorum.

Ola ki sonuca ulaşamadık karınca misali safımızı belli edelim. Bundan önceki yazımda merdiven altı tabirim belki genç arkadaşlarımızın tuhafına gitmiştir fakat bizim jenerasyonumuzda olan ve cihaz kullananlar çok iyi bilirler bu tip yerler o dönemlerde biraz daha fazla kazanmak adına ben ve benim gibi bir çok kişiyi resmen dolandırmış ve hatta zaten sorunlu olan bedenlerimizi daha da sorunlu hale getirmekten geri kalmamışlardır.

şimdi ise bu malum ortez ve protez klinikleri internet sayfalarındaki resimlerine bakılırsa son derece muntazam birimler bundan beş yada altı yıl önce DNR da engellilerin yaşam standardını artırıcı firmaların fuarı vardı gittik gezdik benim en çok ilgim hali ile uzun yürüme cihazları üreten uluslar arası bir firmanın bulunduğu standa oldu çok güzel kaliteli ergonomik ve rahat cihazlar sergilenmekte idi bir cihaz ilgimi çekti fiyatını sorduğumda 5000 tl (10 yıl önce) olduğunu söylediler fakat kesin fiyatın kliniğe gittiğimde yapılacak muayene ve kontroller sonrasında ortaya çıkacağından anti parantez eklediler. Şimdi merak ettiğim konu şu ki her türlü mecrada engellilerle ilgili erişilebilirliklerin hayata geçirilmesi konusunda atılacak adımları en süslü demeçlerle dile getirenler acaba bu insanların evlerinden çıkmalarının bile büyük bir lüks olduklarının farkındalar mı yada biz bunları anlatmakta yetersiz mi  kalıyoruz. Büyük heyecan ile meclise giren engelli vekiller o koltuklara oturduklarında kendilerini o mevki ye getirenlerin beklentilerini unutup parmak vekilliğinden öte gitmeyen kişiler oluyorlar. İnsanca yaşamaktan ailemizin geçimini sağlayabilmekten başka bir düşüncesi olmayan bizler daha rahat hareket edebilmek için bu tür cihazların daha kolay erişilebilir olmasını istiyoruz çok şey mi istiyoruz

Saygılarımla

Untitled 1

Avcılar Tabela Neon
Avcılar Tabelacı- Avcılar Neoncu
Tabela - Neon - Avcılar - Reklam

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner83