banner84

banner85

27 Mayıs 2019 Pazartesi

Organizatör Kadir Balık'tan Engelliler Yararına Dev Konser

Can Dündar provokasyona hazırlanıyor! Bakın ne yapacak?

MİT Tırları davasının firari sanığı Can Dündar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya ziyareti sırasında provokasyona hazırlanıyor. Dündar, Erdoğan ile Merkelin yapacağı toplantıyı izleyecek...

26 Eylül 2018 Çarşamba 14:36
Can Dündar provokasyona hazırlanıyor! Bakın ne yapacak?
 MİT Tırları davasında bir süre cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olan ve ardından Almanya'ya kaçan gazeteci Can Dündar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'ya yapacağı ziyaret sırasında Merkel'le yapacağı basın toplantısına katılıp soru soracağını açıkladı. Alman yöneticileri tarafından el üstünde tutulan Can Dündar'ın bu girişimi provokasyon hazırlığı olarak değerlendiriliyor. 

MERKEL TOPLANTIYA ALACAK MI?.. Cumhuriyet gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni olan Can Dündar hakkında MİT TIR'larının durdurulması davası nedeniyle yakalama kararı var. Dündar hakkında gıyabi tutuklama ve kırmızı bülten çıkarılmasına da karar verilmişti. Böyle bir durumdaki kişinin Merkel tarafından basın toplantısına alınıp alınmayacağı merak konusu oldu. Dündar'ın Alman Cumhurbaşkanı ve Başbakanı tarafından ağırlanmış olmasına dikkat çekiliyor. 


Can Dündar, firari olarak bulunduğu Almanya'da en üst düzeyde destekleniyor.

'TUTUKLU GAZETECİLERİ SORACAĞIM'... Can Dündar Alman haber ajansı dpa'ya verdiği röportajda, Erdoğan'ın 27-29 Eylül tarihlerinde Almanya'ya gerçekleştireceği devlet ziyareti sırasında Başbakan Angela Merkel ile düzenleyecekleri ortak basın toplantısında Erdoğan'a soru sormayı planladığını söyledi. Dündar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Neden Türkiye'de cezaevlerinde gazetecilerin değil teröristlerin olduğunu söylediğini" sormak istediğini belirtti. 

Anahtar Kelimeler: Candündar

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner83

banner66

banner67