banner84

22 Temmuz 2019 Pazartesi

Ceren Öğretmenin Katilinin Ceza Talebi

Neden Bahçeli ?

04 Şubat 2019, 12:42
 Neden Bahçeli ?
Müslüm SÖYLER
Yıllar önce bir makale kaleme almıştım. Gün Batımı diye, usta kalem Mim Kemal ÖKE’nin yazmış olduğu tarihi bir roman. Bu günlerde yine tarihi bir roman okuyorum, yine bir usta Muhsin Kadıoğlu’nun kaleminden çıkmış Nar Ülkesi (Endülüs’ün Son Yılları)…
Her zaman doğru yapılan ve yazılan dikkatimi çekmiştir. Yazılanları anlattım yazımın başında, şimdi yapılanlara bakıyorum. Yapılanlar karşısında toplumun tutum ve davranışlarına.
Bir çok sivil toplum kuruluşunda kurucu üyelik  ve yöneticilik yaptım . Amaç ve faaliyetleri dikkatimi çekip beni cezbetti, lakin içerik dış vitrinle uyum sağlamayınca yavaş yavaş kenara çekildim. Sivil toplum kuruluşları benim gözümde sanki siyasetçi yetiştiren kurumlar haline gelmişti. Bir anda siyasete merak sardım ve siyaseti toplum yararına kullanmayı denedim. İşte o deneme süreci bize öyle fırtınalar yaşattı ki, 12 Eylül dönemini anlatan siyaset ustalarına taş çıkartan bir süreç yaşadık.
15 Temmuz bu sürecin en kanlı günü oldu. O gün siyaset yapanlarla siyaseti ülke lehine kullananlar bir güneş gibi ortaya çıktı. İşte bu güneşin en parlayan yüzü MHP Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ oldu. Bir tek söz onun genel manada nasıl bir devlet adamı olduğunu eksiksiz olarak ortaya koydu.
Üst düzey bürokrat ve siyasetçilerin kenara çekilip ‘’bekle gör’’ taktiği uygulaması karşısında sayın Bahçeli kenarda oturmayıp bakın ne demişti bir hatırlayın;
"Partim ve ben önemli değiliz. Cumhurbaşkanı'nın ve ülkemizin yanındayız"
İşte bu açıklama, karanlığa aralanan kapıya bir ışık oldu. Eğer o gece bu ışık o karanlığı aydınlatmasaydı, şu an karanlığın en derin çukurlarında yol alan bir ülkenin belki de en çaresiz insanları olacaktık.
Lakin o karanlığı ülkemize reva görenler, bugün yine harekete geçtiler. Şimdilerde bu karanlıktan bizleri aydınlığa çıkartan Sayın Bahçeli’yi harcama kampanyası başlattılar.
İşte bu senaryo ve o senaryonun ekrana yansımasını milletimiz çok net gördü. Nasıl ki 15 Temmuz itibarıyla hainlere karşı ülkemiz insanı ayrım gayrım düşünmeden bir namazda olduğu gibi saf saf dizildi iseler; 31 Mart seçimlerinde aynı senaryo ile üzerimize gelecek düşünceye karşı aynı safla karşı koyacaklar. 15 Temmuz hain birlikteliği karşısında nasıl ki Cumhur İttifakı galip geldiyse, 31 Mart akşamı bu birlikteliğin filizleri sayın Bahçeli etrafında açacaktır. Bu ülkenin evlatları Beka ile zekayı ayırt edebilecek bir geçmişe ve hafızaya sahiptir. Kimse bu ülke insanının zeka ve hayaliyle dalga geçmeye kalkmasın.
Türk Milleti tarih boyunca bir çok beylik ve devlet kurdu. Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti bu devletlerin son iki ucu oldu. Türk Devletleri olarak kurulan beylikler Osmanlı Devleti’ni, Osmanlı zayıflatıldığında kurulan irili ufaklı birlikler ki bunların başında bulunan Kazım Karabekir, Topal Osman, Rauf bey, Talat Paşa, Ali Fuat Paşa, Ayşe ve Fatmalar ittifakında Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Türkiye Cumhuriyeti son kaledir...
İşte bu zor dönemleri iyi okuyan bir devlet adamı olduğunu ''ülkem kaybetmesin partim kaybetsin'' diyen MHP Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ benim olduğu kadar taraflı tarafsız tüm vatanseverlerin kalbinde yer etmiştir. Kimse kendini kandırmasın. Bunu sağda solda fuzuli muhalefet yapıp, başa baş konuştuğumdaki kişiler bile söylüyor.
Bizim kaybetmeyi göze alacak lüksümüz yok, çünkü bizim için ‘’ülkemiz çok değerli ve kutsaldır’’
Siyaset mi ! dediniz, olsa da olur olmasa da… Devletin olmadığı mecralarda siyaset değil, özgürlüğe kavuşma hayalleri güdülür. Biz o günleri geçmişe gömdük.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner83

banner66

banner67