banner84

banner93
24 Ekim 2019 Perşembe

Galatasaray Tur Şansını Mucizelere Bıraktı
banner31

KAZANAN BİZ OLALIM

02 Nisan 2019, 11:50
 KAZANAN BİZ OLALIM
Müslüm SÖYLER
 


Evet şimdi tamda herkesin empati yapma zamanı…
Hem iktidarın ham de muhalefetin. Sebebi gayet açık ve net, millet bunu istedi ve kafalarına çivi çakar gibi çaktı bu sesi sandıkta..
Bırakalım oy simsarlığını, bırakalım suçlama tekerlemelerini. Kazanan ve kaybeden değil, milletin istediği sandıktan yeşerdi diyelim. Geçmişte olduğu gibi bugün de aynı paralelde ilerleyelim. Şu bunun desteğiyle kazandı, bu şunun sebebiyle kaybetti teraneleri sona ersin artık. Ufuklara bakıp geleceğimizi tayin etme vakti geldi de geçiyor. Birileri sevinirken diğerlerine nispet yapma zamanı çoktan geçti. Ne birileri bir başkasına destek, ne de köstek oluyor gibi bizleri ağırlaştıran söylemlerden uzak duralım.
Neden mi ?
Şöyle açıklayayım en net görünen bir durumla..
Dün Bahçeli’yi Ak Parti’nin yamağı ve kurtarıcısı görenlere bugün İyi Parti, Saadet ve Hdp örneklerini sıralayabiliriz. Biri sağın sağa desteği görünürken, bugün sağın solu kurtarma operasyonu gibi de algılayanlar olacaktır. Hal böyleyken bu hali bertaraf edip, güzel halleri yolumuza bahar çiçekleri misali ekmemiz bizlere huzur dolu gül bahçeleri kazandıracaktır.
Dün kazananları yazanlara yalaka diyenler bugün aynı sahneyi paylaşırsa değişen bir şey olmayacağı aşikar olarak kalır. Halbuki yapılacak o kadar iş ve icraat varken, yazar ve çizerlerin egoist düşünceleri ve bu düşüncelerden yazıya karşılık nemalanmaları bu ülkeye bir şey kazandırmayacaktır. Kazanmak için kaybetmekte gerekir diyor ve sözlerimi kendime hasa söylemlerimle noktalamak istiyorum.
Biz çayı çok severiz, en güzel çayı kim yapar yerine, en iyi çay nasıl demlenir diye kendimize sormamız lazım. Şunun sakalı var, bunun fikri bana göre değil yerine hizmet ehline görevi teslim etmek en doğru karar olacaktır.
Asıl şimdi ülkemiz adına ince çizgiler harekete geçecektir. Bu çizgileri ülkemiz lehine kalıcı bir hale getirebilmek için hep birlikte kalemimize güç vermeliyiz. Kalemi güçlü olanın yazacağı roman da güçlü olacaktır. Romanı güçlü olan yazar hem ekonomik hem de toplumsal açıdan başarıya koşacağı aşikardır.
Selam ve dua ile…

Untitled 1

Avcılar Tabela Neon
Avcılar Tabelacı- Avcılar Neoncu
Tabela - Neon - Avcılar - Reklam

    Yorumlar

banner47
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner40