banner84

banner85

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Organizatör Kadir Balık'tan Engelliler Yararına Dev Konser

ENGEL-SİZ MİKROFON ÖDÜLLERİ

13 Şubat 2019, 11:37
 ENGEL-SİZ MİKROFON ÖDÜLLERİ
Müslüm SÖYLER

Sahi ...! 
 ‘’Engelsiz Mikrofon Ödülleri’’ derken; neyi kastetmiş oluruz ?
Mikrofonun engelsiz oluşunu mu, mikrofona konuşanın mı, yoksa mikrofonda konuşanın engelli oluşunu mu ?
Ya da hepsini bir kenara bırakalım, bir radyo programcısının ‘’engelliler adına , engelsiz bir söz eden dobra konuşmasından dolayı  sosyal sorumluluk adına verilen bir ödülü mü ?
Her ne ise, konumuza dönelim, bugüne kadar birçok mikrofon ödül törenine katıldım ve tüm eleştiri ve övgülere gözlerimle şahit oldum. Ödül alanlar organizasyonu yere göğe sığdıramazken, ödül alamayanlarsa tam tersi organizasyonu yerden yere vurdular. Tabi arada sessiz sakin yoluna devam edenlerde oldu.
Bana göre yapılan organizasyonların en dikkat çekici yanı ‘’radyo ve radyoculuğun’’ anılması oldu. Aslında anılırken anılmaması gereken durumlarda oldu. Halbuki radyoculuk bir ülke ve toplum için sosyokültürel alanda büyük bir nimettir.  Önemli olan bu şekilde kullanılabilen bir program, radyocu ve radyo ödül törenlerinde dikkate alınmalı.
Şahit olduğum son üç dönem  Mikrofon Ödül Törenleri’ nde  dişe takılır ve hafızada kalır bir sosyokültürel içerik ne yazık ki göremedim. Gördüm desem çok abartmış ve kendime haksızlık etmiş olurum.
Bu yazıdan sonra belki bugüne kadar neden bir eleştiri yapmadın da şimdi yapıyorsun diyebilirsiniz ?
Bu soruyu gerçekten bekliyor olacağım, lakin bugüne kadar böylesi ödül törenleri içerisinde ‘’Engelsiz Mikrofon Ödülleri ‘’ başlığı altında ''başlı başına neglellileri konu alan'' bir organizasyona rastlamadım
Lakin, Bağcılar Belediyesi gibi Türkiye’de bir örnek teşkil eden Engelliler Sarayı bu organizasyonun içerisinde varsa;  o zaman bizlere eleştiri hakkı doğmuş olur. Kaldı ki böylesi geniş bir yelpazeye sahip bir belediyenin, böylesi geniş alana yayılacak ödül töreni çok daha profesyonel bir proje ile gündeme gelmeliydi. Böylesi önemli organizasyonlarda hataların minimuma indirgenmesi , net bir sonuç ortaya çıkması açısından defalarca düşünülüp bir defa karar verilmesi gerekirdi. Ne yazık ki görünen bir defa bile düşünülmeyen bir organizasyona imza atılmış olması. Yıllarca bu konuda program yapmış, başta şahsım olmak üzere, tüm engelli programı yapan arkadaşlarımızdan bir tanesinin bile bu organizasyondan haberdar edilmemesi en büyük eksiklik. Kaldı ki Engelliler Sarayı’nda yetişen sporcuların neredeyse tümünü konuk alan biri olarak hatırlanmamamız bile çok büyük bir vefasızlık. Ödül verilmesi ya da verilmemesi konusu değil anlatmak istediğim. Sadece organizasyonun amacına giden yoldaki en büyük eksikliğini hatırlatmak istedim.
Bu tür sosyal sorumluluk organizasyonları amacına uygun ve hedefine tam isabet düzenlenmesi gerekir. Bunun içinde liyakat ve gerçeklik payı asla es geçilmemeli. Mühim olan ödül vermek değil, ödüle layık olanı seçebilmek. Mühim olan organizasyon yapmak değil, organizasyonun bir amaç doğrultusunda gerçekleşmesi.
Sonuç olarak diyorum ki;
Başarı her daim ödüllendirilmeli, ödül ise hak edilene verilmeli….
Selam ve dua ile…

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner83

banner66

banner67